15 Korrik 2024

Politikë

Kuvendi mblidhet në seancë plenare

Prishtinë, 2 shkurt - Kuvendi i Republikës së Kosovës do të mblidhet sot në seancë të re plenare. Gjatë kësaj seancie pas pas deklarimeve jashtë rendit të ditës dhe pyetjeve parlamentare, Kuvendi do të zhvillojë raundin e... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)