25 Mars 2023

Victoria tmerrohet në aeroplan

Londër, 10  gusht - Ish-ylli i "Spice Girls", Victoria Beckham, është tmerruar gjatë një fluturimi për në SHBA, pasi aeroplani me të cilin po udhëtonte ajo është dashur të kthehej në Angli për shkak të një problemi teknik.

Dizaenjatorja e njohur është nisur nga aeroporti Heathrow i Londrës për në Los Angeles, para se të ndizej alarmi pas një orë fluturimi. Është thënë se aeroplani Boeing 747 është dashur të kthehet në Britani për të eliminuar një problem në sistemin e karburantit.

Victoria ka rezervuar aeroplan tjetër, ndërsa zëdhënësi i saj ka konfirmuar se ajo është në gjendje të mirë shëndetësore dhe mendore.

Kalendari

Ngjarjet e datës 25 mars 2023

- Partia Demokratike e Kosovës do të mbajë konferencë për media ku do të paraqitet shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri. (Selia Qendrore, ora 13:00)

- PSD organizon protestë kundër marrëveshjes së 18 marsit. (Sheshi “Zahir Pajazit”, ora 14:00)