30 Nëntor 2023

Shakira, telashe me autoritetet spanjolle

Madrid, 23 gusht - Këngëtarja Shakira është në telashe me autoritetet spanjolle, pasi vallëzoi në një fontanë të Barcelonës, teksa ishte duke xhiruar një videoklip.

Krijueses së hitit \"Hips Don\'t Lie\" i janë bashkuar edhe tifozët në vallëzimin mbi fontanën historike Pla de Palau, përderisa ishte duke xhiruar klipin e këngës \"Loca\".

Shakira dështoi të merrte leje nga autoritetet në Barcelonë dhe tani do të paguajë një dënim të \'vogël\' për shkak të thyerjes së rendit dhe ligjit.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)