25 Mars 2023

Sandra Bullock, aktorja më e paguar në Hollywood

Hollywood, 6 gusht - Aktorja e famshme amerikane Sandra Bullock kryeson listën e përpiluar nga revista 'Forbes' si aktorja më e paguar në Hollywood.

Ylli i kinemasë në 12 muajt e fundit ka arritur të fitojë 56 milionë dollarë me filmat e fundit të saj "The Proposal" dhe "The Blind Side".

, e cila këtë vit fitoi edhe çmimin Oskar për rolin e saj në filmin "The Blind Side", ka lënë pas vetes emra të tillë, si Cameron Diaz dhe Reese Witherspoon, të cilat ndajnë vendin e dytë dhe të tretë.

Lista e aktoreve më të paguara hollivudiane sipas Forbes:
1. Sandra Bullock (56 milionë dollarë)
2. Reese Witherspoon (32 milionë dollarë)
3. Cameron Diaz (32 milionë dollarë)
4. Jennifer Aniston (27 milionë dollarë)
5. Sarah Jessica Parker (25 milionë dollarë)

Kalendari

Ngjarjet e datës 25 mars 2023

- Partia Demokratike e Kosovës do të mbajë konferencë për media ku do të paraqitet shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri. (Selia Qendrore, ora 13:00)

- PSD organizon protestë kundër marrëveshjes së 18 marsit. (Sheshi “Zahir Pajazit”, ora 14:00)