23 Shtator 2023

Pitt dhe Jolie injorojnë ceremoninë e "Oskar"-it

Veneci, 10 mars - Çifti më i përfolur i Hollivudit në këto vitet e fundit, Angelina Jolie dhe Brad Pitt kanë shmangur pjesëmarrjen në ceremoninë e Academy Awards të dielën mbrëma, për të qëndruar në një festë ditëlindjeje së bashku me fëmijët e tyre.

Çifti hollivudian, aktualisht gjendet në Venecia, ku Angelina është duke xhiruar filmin "The Tourist", film në të cilin luan edhe aktori i njohur Johnny Depp.

Aktorët Jolie dhe Pit në vend që të ktheheshin në SHBA për të marrë pjesë në ceremoninë më të madhe të filmit, ata vendosën të qëndronin në Itali dhe t'i dërgonin fëmijët e tyre në ditëlindjen e fëmijës së regjisorit të filmit "The Tourist", Florian Henckel von Donnersmarck.

Ky veprim i dy aktorëve të shumëpërfolur pritet të ketë shkaktuar irritimin e organizatorëve të ceremonisë së "Oskar"-it , pasi siç ishte njoftuar paraprakisht të dy aktorët kanë pasur një ftesë për të qenë pjesë e evenimentit më të famshëm kinematografik në botë. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)