30 Nëntor 2023

“People”: Julia Roberts është më e bukura në botë

SHBA, 30 prill - Julia Roberts është personi më i bukur në botë sipas klasifikimit të “People” që e shikon fituese për herë të tretë.

Aktorja ka kaluar kolegët Daniel Craig dhe Justin Bieber. Për interpretuesen e Pretty Woman kjo është shfaqja e 12 e saj në klasifikimin e top 100.

Në listë janë edhe Diane Kruger, Channing Tatum, Zoe Saldana, Scarlett Johansson, Jake Gyllenhaal, Jennifer Aniston, Bradley Cooper, Katy Perry, Amanda Seyfried dhe Jennifer Lopez.

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)