08 Dhjetor 2023

Nga 1 janari në Bibliotekën e Gjilanit mund të anëtarësoheni pa pagesë

Gjilan, 31 dhjetor - Nga 1 janari, Biblioteka e Qytetit në Gjilan, ka liruar nga pagesa e anëtarësisë të gjithë qytetaret për 3 mujorin e parë të vitit 2021.

Vendimin e ka marrë sot kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, duke iu referuar situatës së krijuar nga pandemia.

Ndryshe, deri tani, pagesa e anëtarësisë për sektorin e fëmijëve ka qenë 3 euro, për të rriturit 5 euro, ndërsa për studentët 7 euro.

 

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)