05 Tetor 2023

Kidman trajtim për mbrojtjen e lëkurës

SHBA, 6 qershor - Nicole Kidman, në dallim nga aktorët e tjera, është duke iu shmangur rrezeve të diellit.

Burimet thonë se aktorja me lëkurë të njomë - e cila është duke xhiruar skena të filmit "Just Go With It", në rrezet tropike të Maui në Hawaii - është duke bërë përpjekje për të siguruar më mirë lëkurën nga djegia, ndërkohë thuhet se ajo është duke përdorur edhe një krem shumë të fortë kundër rrezeve të diellit.

"Nicole nuk është nxirë edhe pse puna në diellin e nxehtë të Hawait ka qenë një sfidë për të", ka thënë një burim nga skuadra e xhirimeve të filmit.

"Megjithatë, për të ky është një sport i mirë edhe pse edhe regjisori i ka kërkuar që ajo t'i shmanget sa më shumë diellit. Fytyra e saj është bukuria dhe për këtë ajo e mbron atë,"- u shpreh burimi. Kidman në fillim të vitit 2007 u shpreh se kishte frikë nga kanceri i lëkurës. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)