04 Tetor 2023

Jolie kthehet në Haiti për të diskutuar mbi fëmijët

Haiti, 23 qershor - Angelina Jolie raportoi se ka vizituar Haiti-n këtë javë për të folur me presidentin Rene Preval.

Jolie ishte duke vepruar edhe një herë tjetër si një ambasadore dashamirëse për Kombet e Bashkuara të Komisionerit të Lartë për Refugjatët gjatë udhëtimit të saj.

Aktorja gjithashtu u takua me zyrtarët e OKB-së dhe përfaqësues të tjerë të vendit për të parë gjendjen e jetimëve të Haiti-t dhe fëmijët e pastrehë.

Ylli i The Wanted ka qenë në Haiti disa herë pas shkatërimit të vendit nga tërmeti më 12 janar, që la shumë fëmijë pa shtëpi.

Kohët e fundit, 35 vjeçarja udhëtoi në Ekuador të veriut për të vizituar fëmijët refugjatë në krahinën e Sucumbíos.

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)