04 Tetor 2023

Jackson, një vit pas vdekjes, pasuria 1 miliard dollar

SHBA, 24 qershor - Një vit nga vdekja e Michael Jackson, i cili humbi jetën më 25 qershorin e shkuar në moshën 50 vjeçare, duket se pasuria e tij ka pasur rritje.

Edhe pse sasia e borxheve të këngëtarit ishte e madhe, falë shitjes së pajisjeve dhe spektakleve të organizuara nga shtëpia e tij diskografike janë përfituar 1 miliard dollarë, duke u dhënë mundësinë administruesve të paguajnë borxhet e pasardhësve, mamasë Katherine dhe fëmijëve Paris, Prince Michael e Blanket.

Lajmin e ka bërë të ditur faqja muzikore “Billboard.com”, që sot mbretit të popit i ka dedikuar një speciale.

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)