23 Shtator 2023

Ish-i dashuri kërkon 20 milionë nga GaGa

SHBA, 22 mars - Lady GaGa është duke u akuzuar me 20 milionë paund nga ish-i dashuri i saj, i cili thotë është merita e tij për shndërrimin e saj në yll. Producenti Rob Furasi, i cili kishte shkruar këngën 'Paparazzi', supozon se GaGa e kishte shkarkuar atë pas prishjes së lidhjes së tyre.

Furasi beson se ai meriton më shumë se sa një çek prej 406 mijë funtesh që i është dhënë nga GaGa për faktin e kishte ngjitur atë në skenë dhe i kishte ndihmuar të nënshkruajë marrëveshje incizimi.

Akuza kundër GaGa, emri i vërtetë i të cilës është Stefani Germanotta, është dërguar të mërkurën në gjykatën e lartë në Manhattan.

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)