23 Shtator 2023

Hapet showroomi i brendit “Diba Celina” në Prizren

Prizren, 31 mars - Brendi “Diba Celina”, ka hapur showroomin e ri në Prizren. Në këtë shtëpi të modës, në të tria katet, prezantohen mbi 1 mijë fustane solemne dhe ekstravagante duke i përfshirë edhe vellot.

Gjatë ceremonisë së hapjes së këtij showroomi, në të cilin morën pjesë mysafirë të shumtë, pronarja Diba Celina, ka theksuar se falë stafit punonjës, në të gjitha sektorët, ka sjellë kreacionet që janë në trend në mbarë botën e modës.

Ajo shpjegon se kreacionet “Diba Celina”, shiten edhe në shtete të ndryshme të Evropës dhe më gjërë.

 

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)