10 Dhjetor 2023

Filmi i Thurman dështon edhe në Britani

Madrid, 11 mars - Filmi i ri i aktores Uma Thurman, "Motherhood", ka dështuar në box-office pasi ka fituar vetëm 88 paund nga shfaqjet në kinematë britanike.

Aktorja, e cila luan rolin e një nëne në komedinë e regjisores Katherine Dieckmann, do të jetë e zhgënjyer të dëgjojë se projekti i saj i fundit është shfaqur në vetëm një kinema në Londër dhe gjatë tre ditëve ka fituar shumë dobët.

Fitimet e përgjithshme gjatë të dielës ishin vetëm 9 paund, që do të thotë se vetëm një person e kishte ndjekur filmin. Filmi, që nga sot do të dalë edhe në DVD, ishte dështim edhe në kinematë në SHBA ku fitoi vetëm 33,448 dollarë nga 48 kinema kur u hap në tetorin e kaluar. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)