26 Shkurt 2024

Kulturë

Në Prishtinë mbahet Festivali i Plisit

Prishtinë, 28 nëntor - Organizata Jo-Qeveritare 'Me Dhe Për Kulturën' organizon Festivalin e Plisit, i cili do të mbahet sot në Sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë. Ky festival mbështetet nga Ministria e Rinisë, Kulturës... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)