25 Shkurt 2024

Kulturë

Rafael "të ndahet" nga Di Caprio

Telaviv, 13 mars - Një grup nacionalist izraelit ka urdhëruar Bar Refaelin të shkelmojë të dashurin e saj Leonardo DiCaprio, ashtu që ajo të mund të martohet me një burrë çifut. "Gjyshi dhe gjyshja juaj nuk kanë ëndërruar... Lexo

Madonna do lancoj linjë mode

SHBA, 12 mars - Madonna është duke lancuar një linjë mode së bashku me menaxherin e saj, Guy Oseary. Këngëtarja 51-vjeçare është në krijim e... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)