26 Shkurt 2024

Kulturë

50 Cent i frymëzuar nga Eminem

SHBA, 21 mars - 50 Cent ka zbuluar se ka qenë miku i tij Eminem i cili e ka frymëzuar atë të bëhet një reper i suksesshëm ndërkombëtar. Ylli i muzikës hip-hop kishte vendosur të bëhet një yll botëror pasi kishte parë shitjet... Lexo

Parfumi i Beyonce më i shituri

SHBA, 20 mars - Beyonce Knowles ka fituar tre milionë dollarë nga shitja e parfumit të saj "Heat", vetëm një muaj pas lansimit në SHBA. Këngëtarja lancoi... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)