26 Shkurt 2024

Kulturë

Russel Crowe, një Robin Hud në Kanë

SHBA, 29 mars - Nga një prijës gladiatorësh, në një prijës hajdutësh. Aktori australian Russel Crowe do të shkelë tapetin e kuq të Festivalit të Kanës, në rolin e Robin Hudit. “Robin Hood”, filmi i Ridley Scott... Lexo

Beyonce pret një fëmijë

SHBA, 28 mars - Janë martuar në një ceremoni sekrete më 4 prill të vitit 2008 dhe nëntorin shkuar Beyonce shprehu dëshirën për të sjellë në... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)