26 Shkurt 2024

Kulturë

Madonna viziton Malauin

Afrikë, 6 prill - Madonna ka udhëtuar në Malaui ku do të qëndrojë një javë për shkak të angazhimeve të saja bamirëse në shtetin Afrikan. Superylli i muzikës pop, e cila ka adoptuar dy fëmijë nga ky vend i varfër, ka... Lexo

Aguilera e frymëzuar nga e kaluara

SHBA, 4 prill - Christina Aguilera ka shfrytëzuar përvojën e fëmijërisë për të nxitur emocionet të cilat ka dashur t'i përcjellë në filmin e... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)