24 Shkurt 2024

Kulturë

Zeta-Jones pozon nudo për herë të parë

SHBA, 15 prill - Në moshën 40 vjecare, aktorja uellsiane Catherine Zeta-Jones ka pozuar për herë të parë plotësisht nudo për numrin e radhës së revistës “Allure Magazine”. Në setin e fundit fotografik, bukuroshja hollivudiane... Lexo

Paltrow dëshiron edhe një fëmijë

SHBA, 14 prill - Gwyneth Paltrow dëshiron të lindë edhe fëmijën e tretë me burrin e saj, liderin e grupit Coldplay, Chris Martin. Ylli i filmit "Iron Man 2", raportohet... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)