23 Shtator 2023

Kulturë

Tabloidi: Obama ka tradhëtuar Michelle-n

SHBA, 2 maj - Barack Obama ka tradhëtuar bashkëshorten e tij Michelle me 35 vjeçaren Vera Baker, ish-bashkëpunëtorja e presidentit amerikan gjatë fushatës elektorale që në 2004-ën e çoi në Senat. Lexo

Cheryl Cole femra më seksi

SHBA, 30 prill - Anëtarja e grupit "Girls Aloud", Cheryl Cole, është emëruar Femra më Seksi në Botë nga revista FHM për të dytin vit radhazi.... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)