08 Dhjetor 2023

Kulturë

Bon Jovi: Urrej të mendoj për të kaluarën

SHBA, 9 qershor - Këngëtari i njohur me famë botërore Bon Jovi ka deklaruar se e sheh të kaluarën si diçka të mërzitshme dhe është krenar që grupi i tij "Bon Jovi" është duke vazhduar të prodhojë muzikë dhe jo... Lexo

Sandra Bullock merr gjithçka

Los Angeles, 8 qershor - Sandra Bullock merr gjithçka nga çmimet e dorëzuara në fundjavë në Los Angeles. Përveçse çmimit të karrierës... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)