26 Shkurt 2024

Kulturë

Penelope Cruz shtatzënë

Bahames, 26 korrik - Në fillim të korrikut në sekret të plotë u zhvillua dasma sekrete në Bahames, ndërsa tani vjen një tjetër lajm i mirë: Penelope Cruz është shtatzënë 4 muajsh. Lexo

Minogue: Nuk jam Gaga

SHBA, 23 korrik - Princesha e muzikës pop Kylie Minogue ka thënë se edhe pse admiron zgjedhjet e pazakonshme të Lady Gagas, këngëtarja australiane nuk do të vishej... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)