16 Prill 2024

Kulturë

Lohan mund të lirohet sot

SHBA, 1 gusht - Ditën e sotme aktorja Lindsay Lohan mund të dalë nga burgu para kohe, pavarësisht se u dënua nga gjykata me tre muaj burg. Sipas mediave amerikane, Lohan do... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)