10 Dhjetor 2023

Kulturë

Gjykata ndëshkon përndjekësin e Aniston

Los Anxhelos, 11 gusht - Jennifer Aniston i është dhënë garancia se personi i akuzuar nga avokatët e saj se kishte planifikuar rrëmbimin e aktores, do të qëndrojë larg saj. Lexo

Victoria tmerrohet në aeroplan

Londër, 10 gusht - Ish-ylli i "Spice Girls", Victoria Beckham, është tmerruar gjatë një fluturimi për në SHBA, pasi aeroplani me të cilin po udhëtonte ajo... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)