08 Dhjetor 2023

Kulturë

Lohan bën vizatime në burg

SHBA, 20 gusht - Aktorja Lindsay Lohan kalon kohën e saj duke bërë skica dhe vizatime në rehabilitim. Lajmi është dhënë nga personi që po i rrimë... Lexo

Claudia Schifer afër 40 viteve

Baleare, 19 gusht - Ikona e pasarelave të modës, modelja gjermane Claudia Schiffer në datën 25 gusht mbush 40 vjeç dhe parashikohet që për këtë datë... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)