08 Dhjetor 2023

Kulturë

Katy Perry mposht Eminemin

SHBA, 11 shtator - Katy Perry, ka arritur që të mposhtë Eminemin në top listën e 100 këngëve më të mira, duke rrëzuar nga froni reperin pas shatë javësh në krye. Lexo

Lady Gaga akuzohet për kopjim

SHBA, 10 shtator - Nëna e një këngëtareje të re e cila është vetvrarë, ka akuzuar Lady Gagan për vjedhjen e stilit të çmendur të... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)