24 Shkurt 2024

Kulturë

Keys mbledh 2.4m dollarë për bamirësi

SHBA, 3 tetor - Alicia Keys dhe miqtë e saj, Jay-Z, Beyonce, Whitney Houston dhe Usher, kanë ndihmuar në mbledhjen e plot 2.4 milionë dollarëve për bamirësi. Në mesin e mysafirëve të tjerë ishin edhe aktorja e Hollywoodit, Uma Thurman dhe... Lexo

Rihanna, koha për t’u fejuar

SHBA, 2 tetor - Rihanna ka rigjetur lumturinë në shoqërinë e lojtarit të bejsbollit Matt Kemp, me të cilin është njohur në fillim të këtij viti.... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)