04 Tetor 2023

Kulturë

Brad Pitt takon Jolie në Budapest

Budapest, 9 nëntor - Brad Pitt ka shkuar të takojë Angelina Jolie në shesh xhirimin e filmit të saj të parë si regjisore, të mbuluar nga bora. Aktorja po drejton këto ditë në periferitë e Budapestit, “Untitled Love Story”. Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)