24 Shkurt 2024

Kulturë

Radcliffe britaniku i ri më i pasur

Londër, dhjetor - Daniel Radcliffe është shpallur si britaniku më i pasur nën moshën 30-vjeç. Ai gjithashtu rendit i pari edhe nga dy prej bashkë-aktorëve të tij të filmit “Harry Potter” që po ashtu përfshihen në top... Lexo

Kim Kardashian, tashme e vetmuar

SHBA, 30 nëntor - “Unë jam vetmitare”, ka thënë Kim në shown e Matt Lauer, “The Today Show”, ndërsa Khloe ka reaguar: “Është e... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)