08 Dhjetor 2023

Kulturë

Hayek: Kam hyrë në Amerikë ilegalisht

New York, 10 dhjtor - Aktorja meksikane ka shokuar opinionin kur ka pranuar se në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka hyrë si emigrante ilegale. Salma Hayek në vitet ′90-ta ishte zhvendosur në Los Anxhelos, për të nisur karrierën filmike, por nuk... Lexo

Jolie kërkon ligj për paparacët

Hollywood, 10 dhjetor - Angelina Jolie bën thirrje për ligj të ri për mbrojtjen e yjeve dhe familjeve të tyre nga paparacët e paskrupullt të cilët... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)