16 Prill 2024

Kulturë

Në Viti u mbajt Ora e Madhe Letrare

Viti, 26 mars - Në ambientet e Kuvendit Komunal në Viti, të shtunën u mbajt Ora e Madhe Letrare, në kuadër të Manifestimit Tradicional "Flakadani i... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)