24 Qershor 2024

Bordi i KEK-ut pezullon nga detyra Kryeshefin Nagip Krasniqi

Prishtinë, 25 prill - Në mbledhjen e Bordit të Drejtorëve (BD) të Korporates Energjetike të Kosovës (KEK), të mbajtur sot ka marr vendim për pezullimin nga detyra e punës së Kryeshefit Ekzekutiv Nagip Krasniqi me efekt të menjëhershëm.

Në pozitën e ushtruesit të detyrës të zv. Kryeshefit Ekzekutiv, BD ka emëruar z. Perparim Kabashi, aktualisht Drejtor i Njësisë Qendrore për Planifikim dhe Strategji në KEK.

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)