25 Shkurt 2024

Energjetikë

Rikthehet në prodhim njësia B-2 e TC “Kosova B”

Prishtinë, 14 nëntor - Korporata Energjetike e Kosovës (KEK) ka bërë të ditur se është rikthyer në prodhim njësia B2 në termocentralin “Kosova B”, duke bërë që furnizimi me energji elektrike, të mund të... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)