08 Dhjetor 2023

Një grup prej 50 afaristëve gjerman do të qëndrojnë 4 ditë në Kosovë

Prishtinë, 29 prill - Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj.Donika Gërvalla do t'i pres në një takim mirëseardhje në Republikën e Kosovës, një grup prej 50 afaristëve gjerman, të cilën do të qëndrojnë 4 ditë në Kosovë.

 Me delegacionin e afaristëve gjermanë do të takohet edhe Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca.

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)