15 Korrik 2024

Mbahet konferenca e lidershipit të Kosovës

Prishtinë, 30 maj - Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë (OEAK) ka njoftuar se sot do të mbahet konferenca e katërt me radhë “Ndërtimi i Paqes së Qëndrueshme dhe Prosperitetit në Ballkan dhe Europën Juglindore përmes Lidërshipit të Fortë”.

Kjo konferencë organizohet nga Fondacioni Kosovar për Lidership në bashkëpunim me Universitetin James Madison dhe Odën Ekonomike Amerikane në Kosovë, si dhe mbështetet nga KIVO, Trepharm, Albi Mall, Meridian Corporation, Kutia dhe Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)