26 Shkurt 2024

Ministri Idriz Vehapi po qëndron për vizitë në Hungari

Prishtinë, 18 shkurt -  Me ftesë të Ministrit të Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural të Hungarisë Jozef  Grafe,  nga data 18 – 21 shkurt, Ministri i Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural të Kosovës Idriz Vehapi do të qëndrojë  për vizitë zyrtare  në Hungari.

Ai  me këtë rast do në këtë vend do të realizojë disa vizita, me qëllim të inicimit të bashkëpunimit në mes të dy  vendeve tona në fushën e bujqësisë dhe zhvillimit rural.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)