01 Mars 2024

Komuna e Prizrenit shënoi Ditën Botërore të Mjedisit

Prizren, 5 qershor - “Mbrojtja e mjedisit është jetike për planetin dhe shëndetin tonë” - u shpreh me këtë rast Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj.

Me këtë rast, Kryetari Totaj, përgëzoi fëmijët për organizimin e aktiviteteve për ditën e sotme, si dhe shprehu mirënjohje për të gjithë aktorët e përfshirë në aksionet e pastrimit, të cilët e njohin rëndësinë e ambientit të pastër.

"Me këto aksione përçojmë mesazh te të gjithë, që bashkërisht ta ruajmë mjedisin, pasi e ardhmja e Prizrenit është agjenda e gjelbër" - theksoi Kryetari Totaj.  
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)