25 Mars 2023

Rusia goditet nga tërmeti 5.5 ballë të shkallës Rihter

Moskë, 8 dhjetor - Një tërmet me magnitudë 5.5 ballë të shkallës Rihter goditi rajonin e Kaukazit të Rusisë, raporton EMSC.

Bëhet me dije sipas raportimeve se epiqendra u regjistrua në republikën ruse të Dagestanit.

Nga ana tjetër mësohet se tërmeti ka ndodhur në një thellësi prej 10 kilometrash, ndërsa ende nuk dihen informacione për dëme dhe të lënduar.

Kalendari

Ngjarjet e datës 25 mars 2023

- Partia Demokratike e Kosovës do të mbajë konferencë për media ku do të paraqitet shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri. (Selia Qendrore, ora 13:00)

- PSD organizon protestë kundër marrëveshjes së 18 marsit. (Sheshi “Zahir Pajazit”, ora 14:00)