05 Tetor 2023

Botë

Kosova merr ftesën për Samitin e Sarajevës

Prishtinë, 19 maj - Komisioni Evropian i ka përcjellë Ministrisë së Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës ftesën e Presidencës Spanjolle të BE-së për pjesëmarrjen e Kosovës, përkatësisht... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)