04 Tetor 2023

Botë

Rehn: Masa ndërshkuese ndaj Bullgarisë

Bruksel, 17 qershor - Eurokomisari për çështje ekonomike dhe monetare Oli Rehn deklaroi në Strasburg se kundër Bullgarisë me siguri do të fillojë procedurë dënuese për shkak të deficitit të lartë buxhetor të vendit. Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)