23 Shtator 2023

Botë

Ulet përqindja e popullsisë kineze në botë

Pekin, 12 korrik - Nga fillimi i zbatimit të reformës së "Planifikimit Familjar" e deri në vitin 2010, popullsia e Kinës është ulur nga 22% në 19%, në rang botëror. Lajmin e konfirmon, drejtori i Komitetit Shtetëror të Popullsisë dhe... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)