23 Shtator 2023

Botë

Serbia kërkon 11 për qind të territorit të Kosovës

Prishtinë, 5 gusht - Që kur Serbia ka hequr pengesën e saj kryesore në rrugën drejt Bashkimit Evropian – me arrestimin e të akuzuarit për krime lufte, Ratko Mlladiq – udhëheqësit e saj kanë folur hapur për indenë e mundshme... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)