04 Tetor 2023

Universiteti i Mitrovicës publikon zonat dhe aktivitetet sizmike në Kosovë

Mitrovicë, 4 mars - Fakulteti i Gjeoshkencave në Universitetin e Mitrovicës “Isa Boletini” organizon tryezën “Tërmetet, zonat sizmike dhe aktiviteti sizmik në Kosovë”.

Panelistë në tryezë do të jenë mësimdhënës të Fakultetit Gjeoshkencave – Departamentit Gjeologjisë dhe ekspertë nga Shërbimi Gjeologjik i Kosovës. Përveç prezantimeve nga panelistët do të ketë hapësirë edhe për debate, pyetje e diskutime.

Tryeza do të mbahet sot në amfiteatrin A3 në Universitetin e Mitrovicës “Isa Boletini”.

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)