30 Nëntor 2023

ORCA kërkon ndryshimin e statusit të kolegjeve private

Prishtinë, 27 prill - Organizata për Rritjen e Cilësisë në Arsim (ORCA) ka njoftuar se sot para hyrjes kryesore të Kuvendit të Republikës së Kosovës, realizon aksion simbolik me ç’rast do të kërkohet ndryshimi i statusit të kolegjeve private nga biznese fitimprurëse në organizata jofitimprurëse.

Ky aktivitet realizohet pak para mbledhjes së Komisionit Parlamentar për Arsim ku do të organizohet Dëgjimi i tretë publik për Ligjin për Agjencinë e Kosovës për Akreditim.
 
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)