16 Prill 2024

Arsim

Gjilani ndan bursat për 12 studentët e ekselencës

Gjilan, 11 shkurt - Komuna e Gjilanit ka ndarë bursa për 12 studentët e ekselencës, në kuadër të Fondit të Ekselencës Pak na ne, shumë për ata III, të krijuar me iniciativë të kryetarit të kësaj komune, Lutfi Haziri. Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)