23 Shtator 2023

Arsim

Më 27 gusht mbahet provimi i maturës

Prishtinë, 19 gusht - Komisioni Qendror Shtetëror i Maturës (KQSHM) ka marrë vendim që provimi shtetëror i maturës të mbahet më 27 gusht, e jo siç ishte paraparë - më 31 gusht. Lajmin e ka bërë me dije kryetari i KQSHM-së,... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)