01 Prill 2023
Moti sot dhe nesër me reshje shiu dhe me shkarkime rrufesh Prishtinë, 1 prill - Në parashaikimin e motit për vikend Instituti Hidrometerologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur se dita e sotme parashihet të mbajë me mot me diell dhe vranësira të çrregullta. Të dielen parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët por nuk do të mungojnë edhe intervalet me diell. Vranësirat vende-vende parashihen të sjellin riga shiu. Lexo
Gara e Kompozitorëve të Ballkanit do ta hap edicionin e 3-të në Prishtinë Prishtinë, 1 prill - Gara e Kompozitorëve të Ballkanit do ta hap edicionin e 3-të sot mbrëma me programin e koncerteve në Atelienë e Pallatit të Rinisë dhe Sportit në... lexo
8 artistë të rinjë bashkëkohorë sot në qytetin e Prishtinës Prishtinë, 1 prill - “Some Call Us Balkans” mirëpret 8 artistë të rinjë bashkëkohorë në qytetin e Prishtinës, veprat e të cilëve eksplorojnë... lexo